Home
Strona główna
Downloads
Napisz newsa
Forums
Forum
Your Account
Twoje konto
REKLAMA


Moduły
· Strona główna
· Ankiety
· Archiwalne artykuły
· Dziennik
· FAQ
· Forum
· Księga gości
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatne wiadomości
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Wyślij Newsa


Zaloguj
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.


O użytkownikach
Członkostwo:
Ostatni: GaryJake78
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 103

Na stronie:
Gości: 97
Użytkowników: 0
Razem: 97


Różne: GR-Administrator Sp. z o.o.
Artykuły własne
Artykuł usunięto na prośbę wymienionych w nim osób.

Wysłany przez Admin dnia 01-03-2007 o godz. 15:47:27 (2583 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 3.11)

Różne: Zanim komuś wynajmiemy lokal...
Artykuły własne
To powinien być bardzo krótki artykuł, bo jego treść winna zostać zawarta w jednym zdaniu: „Zanim wynajmiemy komuś lokal zlećmy obsługę najmu zarządcy nieruchomości”.

Dlaczego tak twierdzę? W przeważających przypadkach lokal mieszkalny stanowi znaczną część majątku jego właściciela. Nawet jednak wtedy, gdy jest jego niewielkim tylko ułamkiem to przekazanie go w użytkowanie osobie najczęściej obcej wymaga nie tylko przemyślanej decyzji, ale również zaangażowania w późniejszy nadzór nad przebiegiem najmu i w kontrolę prawidłowości eksploatacji lokalu, a następnie w sporządzanie rozliczeń z tytułu zużytej wody i energii cieplnej oraz ewentualne poszukiwanie kolejnych najemców, przygotowywanie i przekazywanie im lokalu. Czynności te zmuszają właścicieli do zaznajomienia się z przepisami z zakresu prawa cywilnego i ustawy o ochronie praw lokatorów oraz pochłaniają mnóstwo czasu i środków finansowych. Z reguły większych, niż gdy tymi samymi czynnościami w imieniu właściciela zajmuje się zarządca, który ma możliwość zagwarantowania niższej ceny usług niezbędnych do utrzymania lokalu w stanie czyniącym go atrakcyjnym na rynku nieruchomości.Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 19:36:05 (886 odsłon)
(Czytaj więcej... | 5460 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Różne: Zanim kupimy lokal...
Artykuły własne
Ja z windy nie korzystam, więc płacił za nią nie będę” – mówią często nowi właściciele lokali zlokalizowanych na parterze lub pierwszym piętrze wielopiętrowego budynku, zdumieni, że zarządca nieruchomości żąda od nich zaliczki na koszty utrzymania windy, wśród innych zaliczek na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej.

To tylko jeden z przykładów nieznajomości przepisów ustawy o własności lokali i obowiązków, jakie z niej wynikają dla właścicieli lokali w budynkach wielo lokalowych. Często zdarza się, że osoby kupujące lokal mieszkalny lub użytkowy nie zdają sobie sprawy z faktu, że stając się właścicielem lokalu stają się jednocześnie współwłaścicielem gruntu wchodzącego w skład nieruchomości, urządzeń na niej zamontowanych i tych jej części, które nie służą wyłącznemu użytkowaniu właścicielom lokali, czyli tzw. części wspólnych nieruchomości. Być właścicielem to nie tylko przywilej oznaczający prawo własności.Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 19:33:49 (753 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4904 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Różne: Klient - zarządca; konflikty i nieporozumienia...
Artykuły własneZ żalem muszę przyznać, że relacje pomiędzy zarządcą nieruchomości wspólnej a poszczególnymi członkami wspólnoty mieszkaniowej często mają mało przyjazny charakter. Naszym zleceniodawcą jest bowiem wspólnota mieszkaniowa, czyli ogół właścicieli i w jej interesie musimy działać przede wszystkim, natomiast dobro ogółu nie zawsze oznacza dobro poszczególnych właścicieli lokali, których tzw. „interes” bywa często odmienny od pozostałych. Najprostszym przykładem jest sytuacja, w której działając w imieniu wspólnoty mieszkaniowej przychodzi nam windykować zaliczki na pokrycie kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej od właściciela lokalu – członka wspólnoty. Z jednej strony działamy w jego imieniu, jako jednego spośród ogółu właścicieli, z drugiej, trudno zaprzeczyć, występujemy przeciw niemu, jako dłużnikowi tego samego ogółu właścicieli - wspólnoty mieszkaniowej. To najbardziej trywialny przykład konfliktu, w jaki zarządca nieruchomości popada z było nie było, własnym klientem.

Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 19:28:57 (1058 odsłon)
(Czytaj więcej... | 5811 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 2)

Różne: 1934 i 60 lat później!
Artykuły własne
Czytując książki i słuchając wykładów współautorów Ustawy o własności lokali z dnia 24 czerwca 1994 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2000 r. nr 80, poz. 903) nigdy nie spotkałem się z informacją, że tworząc ustawę wykorzystali istniejący od ponad 60 lat, aczkolwiek uchylony ponad 30 lat temu, akt prawny – Rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 24 października 1934 r. o własności lokali (Dz. U. z 1934 r. nr 94 poz. 848). Zakładam zatem, że tylko całkowicie przypadkowy zbieg okoliczności spowodował, że niektóre sformułowania z obu aktów brzmią zadziwiająco podobnie.Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 19:26:41 (931 odsłon)
(Czytaj więcej... | 11859 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Różne: Garaż garażowi nie równy...
Artykuły własne
Większość obecnie budowanych budynków mieszkalnych wyposażona jest w hale garażowe z licznymi stanowiskami parkingowymi. Stanowiska te najczęściej wydzielone są oznakowaniem poziomym, czasem ażurowymi przegrodami, a bardzo rzadko murowanymi ścianami. Bywają zamknięte lub otwarte. Z ich posiadaniem wiąże się konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów utrzymania hali garażowej oraz większego udziału użytkownika lub właściciela stanowiska w kosztach utrzymania nieruchomości wspólnej. Dlaczego i o ile?Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 19:24:25 (898 odsłon)
(Czytaj więcej... | 6605 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Różne: Wspólne - nie wspólne, oto jest pytanie...
Artykuły własne
Pytanie to nurtuje nie tylko właścicieli lokali, czyli członków wspólnot mieszkaniowych, ale również zarządców nieruchomości. Zwłaszcza w sytuacji, gdy zadaje je klient…

Rzecz dotyczy tzw. „nieruchomości wspólnej”, w dość enigmatyczny sposób zdefiniowanej w art. 3 ust. 2 Ustawy o własności lokali z dnia 24 czerwca z 1994 r. (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 903), który mówi: „Nieruchomość wspólną stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali”. Zagadnienie to o tyle jest istotne, że koszty utrzymania nieruchomości wspólnej ponoszą wszyscy jej właściciele, czyli właściciele poszczególnych lokali budynku lub budynków wchodzących w skład danej nieruchomości. Ważne jest zatem, co do tej nieruchomości wspólnej należy, a co nie.Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 19:20:51 (1004 odsłon)
(Czytaj więcej... | 6332 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Różne: Wspólnota w spółdzielni, czyli o tym, jak byłoby dobrze i miło, gdyby choć kilku
Artykuły własneI co „poeta” miał na myśli? Tak chyba nie do końca wiadomo. Pewnie dlatego, że taki z autora tekstu poeta jak z … autorów Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych specjaliści od logicznego myślenia. Z tytułem tego artykułu jest dokładnie tak, jak z przepisami wspomnianej ustawy, w części dotyczącej prawa odrębnej własności, w szczególności zarządu nieruchomościami wspólnymi stanowiącymi współwłasność spółdzielni. Też nie wiadomo, co jej twórcy mieli na myśli.

Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 19:18:24 (847 odsłon)
(Czytaj więcej... | 5984 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Różne: A dlaczego "od metra"?
Artykuły własne
Najwięcej emocji podczas uchwalania planu gospodarczego przy okazji corocznych zebrań wspólnot mieszkaniowych budzi sposób naliczania zaliczek na pokrycie tzw. „kosztów zarządu”, czyli kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej. „A dlaczego od metra?” – protestują właściciele dużych lokali, argumentując, że nakład pracy zarządcy lub firmy sprzątającej nie zależy od powierzchni lokali. „Czy pod moim lokalem sprząta się więcej?” – pytają, dodając, nie bez racji, że liczni mieszkańcy małego lokalu zanieczyszczają sprzątaną klatkę w większym stopniu, niż jeden mieszkaniec lokalu dużego. Niektórzy uważają nawet, że w ogóle nie powinni partycypować w tego rodzaju kosztach, jeśli ich lokal jest niezamieszkały. Dlaczego nie mają racji?Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 19:15:42 (1512 odsłon)
(Czytaj więcej... | 5593 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Różne: Zarządca - to brzmi dumnie.
Artykuły własne
Zarządca nieruchomości. Kto to taki? Większości spośród właścicieli nieruchomości zarządca kojarzy się z kimś, kto biega po budynku od klatki do klatki, z telefonem komórkowym w jednej ręce i z pękiem kluczy w drugiej. Od czasu do czasu próbuje dostać się do lokali lub szafek licznikowych, aby odczytać wskazania wodomierzy lub ciepłomierzy. Zwykle jest złym duchem firm utrzymujących czystość na nieruchomości, bo wciąż stąpa im po piętach, wskazując niedociągnięcia. Albo tych od wywozu nieczystości, bo zarządca to taki hobbysta, który żadnemu śmietnikowi nie przepuści i wszędzie zajrzy. Szczególnie wtedy, kiedy największej firmie w mieście zepsują się samochody i nie ma czym wywozić kontenerów.Notatka: Artykuł napisany dla "Teraz dom" w 2005 r.
Wysłany przez admin dnia 04-01-2007 o godz. 18:57:14 (1002 odsłon)
(Czytaj więcej... | 5845 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Oferta
· Oferta WZN
· Oferta dla wspólnot
· Oferta dla zarządów
·
Oferta dla firm zarządzających
· Oferta dla firm programistycznych
· Oferta dla "Młodych Wilków"


Zarządzanie nieruchomościami
· O zarządzaniu
· Dla zarządów wspólnot
· Prawo w zarządzaniu
· Artykuły własne


Wspólnota mieszkaniowa
· Jak powstaje wspólnota mieszkaniowa?
· Czym jest nieruchomość wspólna?
· Zarząd nieruchomością wspólną
· Zarząd wspólnoty
· Dokumenty wspólnoty


Z życia zarządcy
· Z życia zarządcy część pierwsza...
· ... i część druga...


Poznańscy zarządcy w sieci
· ADM
· Admico
· Admirom
· B.N. Nieruchomości
· Em-De
· Megadom
· MPGM
· Nieruchomości Wielkopolskie
· LTG Lider
· Palatyn
· Santer
· WCN
· Zespół Zarządców Nieruchomości WAM


Ankiety
Najlepsza firma zarządzająca w Poznaniu:

ADM
Admico
Admirom
Akdom
Gest
Lider
Megadom
MPGM
Nieruchomości Wielkopolskie
Palatyn
Santer
WCNWyniki
Ankiety

Głosów: 1335
Komentarzy: 5


Wszelkie znaki towarowe oraz loga są zastrzeżone. Komentarze na tej stronie są własnością ich twórców i nie reprezentują twórców tego serwisu, reszta należy © 2006 do mnie.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 3.91 sekund