Home
Strona główna
Downloads
Napisz newsa
Forums
Forum
Your Account
Twoje konto
REKLAMA


Moduły
· Strona główna
· Ankiety
· Archiwalne artykuły
· Dziennik
· FAQ
· Forum
· Księga gości
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatne wiadomości
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Wyślij Newsa


Zaloguj
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.


O użytkownikach
Członkostwo:
Ostatni: GaleAnya62
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 104

Na stronie:
Gości: 62
Użytkowników: 0
Razem: 62


Wielkopolscy Zarządcy Nieruchomości: Nadesłane pocztą

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Hala garażowa i pomieszczenie techniczne
Nadesłane pocztą"Przeczytałem te wywody o halach garażowych i żaden nie pasuje do  mojego przypadku. A mianowicie deweloper ustanowił lokal użytkowy - hala garażowa , w której oprócz miejsc postojowych jest pomieszczenie techniczne ( węzeł co i główny punkt poboru wody). A zarządca wmawia nam że na bazie tego artykułu mamy trzeci przypadek. Co Pan sądzi o takim rozwiązaniu jeśli wejście do pomieszczenia technicznego jest tylko z hali garażowej, a w hali są wszystkie media wspólnoty mieszkaniowej."

Z poważaniem A. J
Wysłany przez adm dnia 04-04-2012 o godz. 21:09:18 (1364 odsłon)
(Czytaj więcej... | 1731 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Śmieszny protest przysłany z zarzadca.com.pl
Nadesłane pocztą
Dostałem takiego maila:
"Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy otwierającej dostęp do 46 zawodów, których wykonywanie wymaga dziś odpowiedniego wykształcenia i uprawnień. Planowane zmiany będą dotkliwe - a nawet wręcz destrukcyjne - dla zawodów pośrednika i zarządcy nieruchomości. Minister Gowin chce znieść licencje i dopuścić do wspomnianych zawodów osoby całkowicie nieprzygotowane do zawodu!
Wysłany przez admin dnia 02-03-2012 o godz. 15:52:59 (1554 odsłon)
(Czytaj więcej... | 6640 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 5)

Magia apartamentów w Drukarni Narodowej
Nadesłane pocztąGość napisał "W Krakowie jest wiele takich miejsc, w których człowiek staje się świadkiem randez-vous nowych czasów z tym, co dawne, minione, magiczne… Sen wielu o takim spotkaniu spełnił się także przy ulicy Piłsudskiego 19. Kiedy na przełomie 1911 i 1912 roku wznoszono mury Drukarni Narodowej, Tadeusz Hoffman, będący autorem projektu dwóch jej budynków, nie mógł przypuszczać, że niespełna sto lat później zostaną one przekształcone w komfortową nieruchomość. Nie wiedzieli tego także i Niemcy, którzy niedługo po wybuchu drugiej wojny światowej dobudowali trzeci budynek przeznaczony na hale. "
Wysłany przez admin dnia 17-02-2011 o godz. 09:07:54 (2549 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4303 bajtów więcej | 1 komentarz | Wynik: 0)

Zarządca dla dużej wspólnoty pilnie potrzebny
Nadesłane pocztąGość napisał "Branża budowlana odzyskuje stabilizację po kryzysie. Powstają coraz to nowsze inwestycje. Każdy chce by nie tylko jego mieszkanie było idealne, ale taki też ma być budynek, w którym ono się mieści, a także jego otoczenie. By budynek nie stracił swej początkowej świetności potrzebny jest dobry zarządca nieruchomości. Jaki zatem powinien być dobry zarządca? "
Wysłany przez admin dnia 27-01-2011 o godz. 20:50:46 (2160 odsłon)
(Czytaj więcej... | 9060 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Afera wodna trafia na wokandę
Nadesłane pocztąGość napisał "18 stycznia w Sądzie Okręgowym w Krakowie odbędzie się rozprawa w sprawie nieprawidłowo funkcjonujących liczników wodnych. W skutek tych nieprawidłowości mieszkańcy wspólnot przy ul. Kluczborskiej 25 i Fieldorfa Nila 17 nadpłacili ponad 100 000 zł. Przez ponad 5 lat mieszkańcy krakowskich wspólnot otrzymywali od MPWiK wysokie rachunki za zużycie wody. Wskazywane na rozliczeniach zużycie odczytywane z licznika głównego przekraczało stan wodomierzy znajdujących się w poszczególnych mieszkaniach o 20-25%. Dopłata do każdego mieszkania sięgała 450zł. Sprawą zainteresował się zarządca nieruchomości - Tomasz Greń. Zwrócono się z prośbą do MPWiK o wymianę głównego licznika przy ul. Kluczborskiej. Jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Postanowiliśmy przeprowadzić kontrolę u wszystkich lokatorów by mieć pewność, że woda nie jest podkradana. Wszystko w mieszkaniach było w porządku, a różnice stanów wciąż były ogromne – mówi Sylwia Jasiówka, administratorka budynków z firmy „Nieruchomości” Zarządzanie i Administrowanie Tomasz Greń. By dociec skąd wzięły się różnice wymieniono wszystkie liczniki w mieszkaniach na wodomierze wyższej klasy. Różnice nadal były widoczne. Po licznych konsultacjach ze specjalistami zarządca zwrócił się do MPWiK z prośbą o ponowną wymianę licznika głównego – tym razem miał być to licznik innego typu. Po tej wymianie różnice w stanach zniknęły, jednak MPWiK nie chciało zwrócić kosztów jakie zostały poniesione przez mieszkańców twierdząc, iż liczniki w prywatnych mieszkaniach nie są podstawą do rozliczeń. Analogiczna sytuacja miała miejsce przy ul. Fieldorfa Nila 17. Nauczeni doświadczeniem z poprzedniej wspólnoty tym razem wiedzieliśmy jak mamy postąpić. By mieć dowód i podstawy do odzyskania nadpłaconych przez lokatorów pieniędzy zainstalowaliśmy tuż obok licznika głównego dodatkowy wodomierz. Jest to urządzenie tej samej klasy , zgodnie z prawem zostało ono zalegalizowane – mówi Tomasz Greń. Różnice wskazań były widoczne gołym okiem. Jednak MPWiK nie uznało tego dowodu kwestionując rzetelność wodomierza. Zarządca w trosce o dobro mieszkańców wspólnot oddanych mu pod opiekę wciąż walczy w ich imieniu. Podejmowano próby zawarcia ugody z MPWiK jednak spotkały się one z odmową. Finalnie Tomasz Greń postanowił wnieść sprawę do Sądu. Zaistniała sytuacja budzi kontrowersje. W związku ze stanowiskiem MPWiK, koniecznym stało się rozstrzygnięcie sprawy na drodze sądowej – mówi Mariusz Chrobakiewicz, radca prawny z Kancelarii Prawniczej Chrobakiewicz & Partnerzy, specjalizujący się w sprawach dotyczących wspólnot mieszkaniowych. Podczas rozprawy zarządca przedstawi dowody w postaci odczytów wykazujących różnicę w zużyciach wodomierzy. W tej sprawie powołano również licznych świadków. "
Wysłany przez admin dnia 13-01-2011 o godz. 16:07:11 (2614 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

W walce z soplami
Nadesłane pocztąGość napisał "Zima w mieście potrafi być uciążliwa. Zaśnieżone ulice, oblodzone chodniki, a z dachów zwisające sople. Chyba każdy ma świadomość tego, jak niebezpieczny potrafi być lodowy sopel spadający z wysokości kilku pięter. Jak radzą sobie z tym zarządcy nieruchomości odpowiedzialni za walkę z zimową aurą na wspólnotach oddanym im pod opiekę?
W minionym roku, na jednym z krakowskich osiedli na Kurdwanowie, wielkość sopli na ośmiopiętrowym budynku TBS przekraczała 50 centymetrów. Sople utworzyły się w przeciągu jednej nocy. Niestety żadna z firm alpinistycznych nie chciała podjąć się tak trudnego zadania związanego z usunięciem powstałych  grzebieni lodowych. Finalnie do pomocy zostali wezwani strażacy.
Sytuacja była naprawdę poważana więc zależało nam na tym, by zajęli się tym fachowcy. W końcu chodzi o zdrowie, jeśli nie o życie ludzi tam mieszkających, a także przechodniów. Szczególnie, że w budynku mieści się również przedszkole – mówi Pani Małgorzata Zajdel z firmy „Nieruchomości” Zarządzanie i Administrowanie Tomasz Greń.
Walka z lodowym żywiołem trwała kilka godzin. Strażacy uwijali się dzielnie będąc pod stałą obserwacją przedszkolaków. Dzieci chcąc podziękować za wspaniałą akcję namalowały piękne obrazki uwieczniające tą chwilę.
By uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości zarządca nieruchomości postanowił założyć w budynku przy ul. Wysłouchów 55  instalację przeciwoblodzeniową w rynnach i rurach spustowych. Elektronicznie sterowa załącza ogrzewanie przy odpowiedniej wilgotności i temperaturze powietrza. Dzięki temu woda nie gromadzi się w rynnach zachowując ich drożność, a co za tym idzie nie powoduje powstawania lodowych sopli. Dzięki zaangażowaniu zarządcy, mieszkańcy 74 mieszkań znajdujących się w tym budynku mogą w sezonie zimowym czuć się bezpieczniej.
Koszt eksploatacji urządzenia w trzymiesięcznym okresie zimowym, przy istniejących kablach grzejnych o mocy 7,8 kW wyniesie około 2 800 zł. Koszt montażu systemu  instalacji przeciwoblodzeniowej to około 24 000 zł.
Była to kosztowna inwestycja, ale jakże przydatna. W Krakowie wciąż brakuje takich rozwiązań, a zimy jak widać mamy coraz bardziej srogie – dodaje Małgorzata Zajdel.
Oby pojawiało się więcej takich inicjatyw na naszych osiedlach.


"
Wysłany przez admin dnia 08-01-2011 o godz. 20:01:19 (2847 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Artykuł "Garaż garażowi nie równy..."
Nadesłane pocztą"Witam.
Przeczytałem Pański artykuł dotyczący hali garażowej.
Ja mam do czynienia z przypadkiem 4, w którym hala jest osobną nieruchomością, a ja jestem współwłaścicielem hali.
Jednak jest jedna różnica. Otóż nie jestem mieszkańcem tego budynku i w związku z tym nie mam z definicji dostępu do części wspólnej - klatek schodowych, galerii itp.
Ustawa stanowi, że częścią wspólną jest ta część nieruchomości, która nie jest w wyłącznym użytkowaniu właścicieli.
Czy aby nie mamy tu do czynienia z takim przypadkiem?
Klatka schodowa jest przecież w wyłącznym użytkowaniu włąścicieli mieszkań tego budynku.
A jeśli tak nie jest i jest to moja część wspólna, to czy wspólnota może mi nie zabronić wstępu do części wspólnej poprzez nieudostępnienie odpowiednich kluczy?

Pozdrawiam"
Wysłany przez admin dnia 04-11-2009 o godz. 13:15:48 (2544 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2397 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Strych we wspólnocie mieszkaniowej.
Nadesłane pocztą
"Mam pytanie dotyczace adaptacji strychu we wspólnocie mieszkaniowej.
Jeden z lokatorów chce adoptować częścć strychu jednak większośc lokatorów strych traktuje jako suszarnie mam pytanie jaki metraż powinien zagwarantować wykupujący częśc strychu na suszarnię dla lokatorów 9 rodzin."
Wysłany przez admin dnia 04-02-2009 o godz. 23:00:00 (3241 odsłon)
(Czytaj więcej... | 901 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Suszarnia
Nadesłane pocztą"Od paru tygodni mam ogromny problem, mianowicie:
Mieszkam w wieżowcu 10 piętrowym gdzie jest 66 rodzin. Jesteśmy w Wspólnocie Mieszkaniowej, na 10 piętrze znajduje się suszarnia, która jest nieruchomością wspólną. Do tej pory klucz do suszarni miała jedna osoba i jak ktoś chciał powiesić pranie to szedł i brał klucz na dzień czy dwa. I wszystko było ok. do momentu aż jedna osoba dorobiła sobie klucz, przez co mieszkańcy są zbulwersowani. Najgorsze jest to, że wyraził na to zgodę zarządca. Dla mnie to jest niepojęte, bo jak teraz każdy zacznie dorabiać sobie klucz to będzie „burdel”.
I mam pytanie czy nieruchomość wspólna powinna być „pilnowana” przez wyznaczoną osobę i nikt nie może dorabiać sobie dodatkowych kluczy czy można robić to, co się chce.
Bardzo proszę od odpowiedź i pozdrawiam serdecznie."

Wysłany przez Admin dnia 03-12-2007 o godz. 23:00:00 (2932 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2105 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)

Nieruchomość Pro
Nadesłane pocztą
NIERUCHOMOŚĆ PRO jest specjalistycznym pakietem oprogramowania wspomagającym zarządzanie nieruchomościami. Więcej o programie tutaj.
Wysłany przez Admin dnia 17-05-2007 o godz. 11:20:16 (1477 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)

Oferta
· Oferta WZN
· Oferta dla wspólnot
· Oferta dla zarządów
·
Oferta dla firm zarządzających
· Oferta dla firm programistycznych
· Oferta dla "Młodych Wilków"


Zarządzanie nieruchomościami
· O zarządzaniu
· Dla zarządów wspólnot
· Prawo w zarządzaniu
· Artykuły własne


Wspólnota mieszkaniowa
· Jak powstaje wspólnota mieszkaniowa?
· Czym jest nieruchomość wspólna?
· Zarząd nieruchomością wspólną
· Zarząd wspólnoty
· Dokumenty wspólnoty


Z życia zarządcy
· Z życia zarządcy część pierwsza...
· ... i część druga...


Poznańscy zarządcy w sieci
· ADM
· Admico
· Admirom
· B.N. Nieruchomości
· Em-De
· Megadom
· MPGM
· Nieruchomości Wielkopolskie
· LTG Lider
· Palatyn
· Santer
· WCN
· Zespół Zarządców Nieruchomości WAM


Ankiety
Najlepsza firma zarządzająca w Poznaniu:

ADM
Admico
Admirom
Akdom
Gest
Lider
Megadom
MPGM
Nieruchomości Wielkopolskie
Palatyn
Santer
WCNWyniki
Ankiety

Głosów: 1335
Komentarzy: 5


Wszelkie znaki towarowe oraz loga są zastrzeżone. Komentarze na tej stronie są własnością ich twórców i nie reprezentują twórców tego serwisu, reszta należy © 2006 do mnie.
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.33 sekund