Aktualności

2018-08-27 21:56:52
          Przed złodziejstwem uchronić się jest bardzo trudno, dlatego tym bardziej uprawiającym tę profesję życia nie należy ułatwiać.
Lato dobiega końca, dni stają się coraz krótsze, a mrok sprzyja włamywaczom. Przypominamy kilka elementarnych zasad, których przestrzeganie nic nie kosztuje, a utrudnia życie złodziejom, którzy chcieliby coś ukraść na Państwa nieruchomości:
2016-02-08 23:49:09

Tajemna, bo czasem skrupulatnie ukrywana przez zarządców przed ich Klientami. Tak jakby to nie jakość usług, a niewiedza Klientów miały zarządcę uchronić przed utratą zlecenia. Jaki ma sens praca z niezadowolonym klientem? Czy lekarz będzie leczył pacjenta, który mu nie ufa i nie jest zadowolony z jego diagnoz i sposobu leczenia? Czy adwokat będzie reprezentował Klienta, który nie chce z nim współpracować? Czy krawiec uszyje garnitur na miarę Klientowi, jeżeli ten nie pozwoli mu tej miary pobrać?

2015-12-21 09:48:53
Szanowni Klienci!
Uprzejmie informujemy, że w Wigilię i Sylwestra nasze biura będą nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.
2015-10-04 21:01:02

           W dniu 7 października b.r. w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju odbędzie się konferencja dotycząca ustawy o własności lokali z udziałem podsekretarza stanu, Pawła Orłowskiego. Spółka WZN Wielkopolscy Zarządcy Nieruchomości znalazła się w gronie zaproszonych z całej Polski 20 specjalistów oraz przedstawicieli organizacji i firm z branży zarządzania nieruchomościami.

2015-09-07 14:24:47

                 Niemal każda Wspólnota Mieszkaniowa boryka się z tzw. „psim problemem”. Wszechobecne na trawnikach i chodnikach psie odchody są nie lada wyzwaniem dla mieszkańców i Zarządcy. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada obowiązek rozwiązania tego problemu indywidualnie przez każdego właściciela nieruchomości. W przypadku nieruchomości zabudowanych budynkami wielorodzinnymi obowiązek ten obciąża Wspólnotę. Co zatem należy zrobić aby teren zielony wokół budynków był czysty i schludny?

2015-09-07 14:18:22

Powszechnym obrazkiem, jaki przychodzi na myśl gdy słyszymy osiedle wielorodzinne, są młode rodziny z dziećmi spacerujące wzdłuż alejek na zadbany plac zabaw. Z klatek schodowych wychodzą młodzi ludzie, którzy znoszą swoje rowery, a wracający właśnie z pracy wnoszą swoje zakupy na trzecie piętro. Oczywiście w wielu przypadkach jest to obraz urzeczywistniony, niemniej jednak na osiedlach mieszkaniowych żyje znaczna grupa osób o innych, tzn. mniejszych możliwościach fizycznych. Mowa tu o osobach niepełnosprawnych, starszych i z ograniczoną sprawnością ruchową, dla których codzienne życie i najbliższe otoczenie przynosi więcej wyzwań, aniżeli sprawny człowiek jest w stanie odruchowo wymienić.

2015-08-18 15:35:48

             Budynki są wytworami działalności ludzkiej, a ze względu na rolę jaką pełnią, muszą charakteryzować się wytrzymałością na różne warunki użytkowana. Sposób wykonania budynku czy budowli, a także przyjęte rozwiązania użytkowe i funkcjonalne w główniej mierze zależą od projektanta. Im bardziej racjonalne i praktyczne rozwiązania zostaną w budynku zastosowane, tym łatwiej przebiegać będzie jego eksploatacja. Jakość wykonania budynku zależy natomiast od ekipy budowlanej i wykonawczej, dla których niejednokrotnie obostrzeniem jest budżet.

2015-08-18 15:09:05

              Bardzo często, w przypadku instalacji centralnego ogrzewania, wspólnoty mieszkaniowe mają problemy z dokładnym wskazaniem, która część instalacji jest częścią nieruchomości wspólnej, a która częścią konkretnego lokalu. Jest to istotne z punktu widzenia ponoszonych kosztów przeprowadzanych remontów i usuwania awarii.

2015-07-17 21:49:47

Coraz większa liczba właścicieli mieszkań na wynajem ma uzasadniony obawy co do dalszego wynajmowania ich. Problemem staje się „pozbycie się” lokatorów, którzy nie płacą należności i narażają właściciela mieszkania na dodatkowe koszty (np. musi płacić czynsz administracyjny i podatek od nieruchomości, czasem płaci nawet za media, a przede wszystkim nie zarabia na swojej inwestycji). Odpowiedzią na kłopotliwych lokatorów może być najem okazjonalny.

2015-07-17 21:47:18

Zdarzają się sytuacje, gdy właściciel mieszkania zauważy usterkę dopiero po odbiorze lokalu, lub nawet po wielu miesiącach mieszkania w nim. Czy w takim wypadku ma on prawo do tego, by domagać się naprawy usterki lub zadośćuczynienia?
Otóż tak.

Strona 1 z 3 > >>